Tid og sted
Når
- 13. jan. 2023, 08:00 - 09:30
Type arrangement
COVID-19-pandemien har utfordret samfunnet generelt og helsetjenestene spesielt. Kapasitetsutfordringer, skille mellom rent og urent og behov for gode omgivelser for ansatte og pasienter i en krevende situasjon er tema som får betydning for sykehusplanlegging. I dette webinaret får vi høre mer om nasjonale og internasjonale erfaringer og råd i planlegging av sykehus.
Marte Lauvsnes er sjef for avdeling for rådgiving og tidligfase i Sykehusbygg HF. Hun har over 25 år med erfaring som sykehusplanlegger, og er utdannet intensivsykepleier.
Marte har jobbet med alt fra strategisk planlegging til detaljerte planer for enkeltrom i sykehus, og hun har også erfaring fra planlegging av helsehus og kommunale funksjoner. Marte har et bredt nasjonalt og internasjonalt nettverk, og er blant annet styreleder for EU-nettverket for sykehusplanleggere, EUHpn.